Yu-Gi-Oh! Türkçe Kart Arşivi
Yu-Gi-Oh! Türkçe Kart Arşivi
Oturum aç

Kuraz the Light Monarch

Yu-Gi-Oh! Türkçe Kart Arşivi sitesinden
Kuraz the Light Monarch.jpg

Kartın Türkçe Açıklaması

Bu kart feda çağrısıyla çağrıldığında veya özel çağrıldığında, sahadan 2 taneye kadar kart yok edebilirsiniz. Yok edilen kart(lar)ı kontrol eden oyuncu bu kartın efektiyle yok edilen kart(lar)ının sayısı kadar kart çekebilir. Bu kart feda çağrısıyla çağrıldığı veya özel çağrıldığı tur saldıramaz.


Kart ile ilgili kurallar

  • Eğer Kuraz bir Büyü/Tuzak ve bir de canavar kartını hedef seçerse Carrierroid'in efektiyle Kuraz The Light Monarch'ın efeğinin çalışmasını engelleyebilirsiniz.
  • Eğer rakibiniz Protector of the Sanctuary kartını kontrol ediyorsa ve Kuraz'la kendi kartınızı yok ederseniz kartlar yok olur ancak kart çekemezsiniz.Eğer siz Protector of the Sanctuary kartını kontrol ediyorsanız ve rakibinizin kartını yok ederseniz rakibiniz kart çekmez.
  • Yok edilen kartı kim kontrol ediyorsa kartı o çeker.Kuraz'ın sahibi değil.Eğer rakibinizin bir kartı yok olursa,kartı rakibiniz çeker.
  • Kuraz'ın efektinin çalıştığı anda yok edilen kartı kim kontrol ediyorsa,kartı o çeker.Örneğin; Rakibiniz Brain Control sayesinde sizin bir canavarınızı ele geçirdi.Sizde Kuraz sayesinde ele geçirilen canavarı yok ettiniz,kartı rakibiniz çeker siz değil.
  • Aynı zamanda kart yok edip hemde kart çekerseniz - Kart çekme efeği başka bi zincirlemeye neden olmaz.Eğer Yubel kartını yok ederseniz efeği çalışır ve sahibi kart çeker.
  • Kart çekmek zorunludur.Çünkü efektin üzerinde "1 kart çekebilir..." dememektedir.Monarch Kartları


Canavar Kartları

Caius the Shadow Monarch - Delg the Dark Monarch - Granmarg the Mega Monarch - Granmarg the Rock Monarch - Kuraz the Light Monarch - Mobius the Frost Monarch - Mobius the Mega Monarch - Raiza the Storm Monarch - Thestalos the Firestorm Monarch - Zaborg the Thunder Monarch

Spell Kartları

March of the Monarchs - Return of the Monarchs

Trap Kartları

The First Monarch - The Monarchs Awaken