Yu-Gi-Oh! Türkçe Kart Arşivi
Yu-Gi-Oh! Türkçe Kart Arşivi
Oturum aç

Heart of the Underdog

Yu-Gi-Oh! Türkçe Kart Arşivi sitesinden
Heart of the Underdog.jpg

Kartın Türkçe Açıklaması

Kart çekme aşamanız sırasında, bir normal canavar kart(lar)ı çektiğinizde, onu rakibinize gösterip 1 kart daha çekebilirsiniz.

Kartla ilgili kurallar

  • Zamanlamayı kaçırma: Farz edin ki sahanızda 3 tane "Heart of the Underdog" var ve de kart çekme aşamanızda normal canavar kartı çekiyorsunuz. 3 "Heart of the Underdog" kartının da efekti anında çalışır ve aynı anda çalıştıkları için zincir oluştururlar ve zincirin 1. 2. ve 3. halkasını oluştururlar. Normal bir canavar kartı çekerseniz 2. ve 3. zincir halkasını oluşturan "Heart of the Underdog" kartları çalışmaz. Bu, kartların seçmeli "-tiğinde... -ebilirsiniz" tetikleme efektlerine sahip olmasından dolayı kaynaklanır ve normal canavar kartını 1. zincir halkasında çekmediğiniz için "zamanlamayı kaçırırsınız". Ancak normal canavar kartını 1. zincir halkasında çekerseniz 3 "Heart of the Underdog" efekti de tekrar çalışır.
  • "Heart of the Underdog" yalnızca standart kart çekişinizde çalışmaz. "Reload", "Jar of Greed", veya "Heart of the Underdog" gibi bir kart efekti kullandığınızda da çalışır.
  • Normal canavar kartı çektiğinizde , "Heart of the Underdog" efektini çalıştırmak isterseniz kartı rakibinize anında göstermeniz gerekir. Arada başka bir şey yapamazsınız.
  • Bir normal canavar kartı sarı renkli efektsiz bir karttır. Efektsiz bir Ayin canavarı normal canavar kartı değildir. "Blue-Eyes Toon Dragon" gibi bir kart normal canavar kartı değildir.
  • "Heart of the Underdog"u çalıştırmak için normal canavar kartını rakibinize gösterdiğinizde rakibiniz "Drop Off" zincirleyebilir. Normal canavar kartını atmanız gerekir ancak "Heart of the Underdog" efekti yine de çalışır.
  • Kart çekme aşamanızda "Reload" gibi bir kart ile aynı anda birden fazla kart çekerseniz çektiğiniz kartlardan yalnızca 1 tanesinin normal canavar kartı olması "Heart of the Underdog"u tetiklemek için yeterlidir. "Reload"ı kart çekme aşamanızda çalıştırırsanız ve 5 normal canavar kartı çekerseniz "Heart of the Underdog" yalnızca bir kere çalışır çünkü üzerinde "kart(lar)" yazıyor.