Yu-Gi-Oh! Türkçe Kart Arşivi
Yu-Gi-Oh! Türkçe Kart Arşivi
Oturum aç

Butterfly Dagger - Elma

Yu-Gi-Oh! Türkçe Kart Arşivi sitesinden
Butterfly Dagger - Elma kartının resmi

Kartın Açıklaması

Bu kart ile eklenen canavarın saldırı puanını 300 artırın. Bu kart bir canavara ekliyken yok edilip mezarlığa gönderildiğinde sahibinin eline geri dönebilir.

Kartla ilgili kurallar

  • Zamanlamayı kaçırma: "Butterfly Dagger - Elma"ın efekti seçmeli "-tiğinde... -ebilirsiniz" seçmeli tetikleme efekti olduğu için "Butterfly Dagger - Elma"nın efektinin çalışması için kartın mezarlığa gitmesinin gerçekleşen son şey olması gerekir. Dolayısıyla bir zincirin ortasında yok edilmesi durumunda onu elinize geri döndüremezsiniz. Örnek: Tur oyuncusu "Pot of Greed" çalıştırınca rakip "Butterfly Dagger - Elma"yı yok etmek için "Mystical Space Typhoon" zincirler ise o sahibinin eline geri dönemez.
  • "Butterfly Dagger - Elma"nın ekli olduğu canavar savaş sonucu veya "Sakuretsu Armor" veya "Fissure" gibi bir kart efektiyle yok edilirse "Butterfly Dagger - Elma" elinize geri dönmez çünkü o artık o canavara ekli değildir. Ancak canavar ve "Butterfly Dagger - Elma" "Final Destiny" gibi bir kart efektiyle aynı anda yok edilirse artık elinize geri dönebilir.
  • "Imperial Order" çalışıyorken "Butterfly Dagger - Elma" yok edilir ve mezarlığa gönderilirse elinize geri dönebilir.
  • "Butterfly Dagger - Elma"yı çalıştırdığınızda rakibiniz "Mystical Space Typhoon" zincirlerse elinize geri dönmez.
  • "Butterfly Dagger - Elma" "Woodland Sprite" gibi bir efektten dolayı yok edilmeden mezarlığa giderse elinize geri dönmez.
  • "Butterfly Dagger - Elma" "Ryu Senshi" veya "Freed the Matchless General" gibi bir efektten dolayı engellenirse ve yok edilirse elinize geri dönemez.
  • "Morale Boost" çalışıyorken "Butterfly Dagger - Elma"yı "Gearfried the Iron Knight"a eklerseniz, 1) can puanınızı "Morale Boost" için arttırın, 2) "Butterfly Dagger - Elma"yı "Gearfried the Iron Knight"'ın efektiyle yok edin, 3) "Butterfly Dagger - Elma" mezarlığa gönderildiğinde "Morale Boost" için hasar verin, 4) "Butterfly Dagger - Elma"nın sahibi onu eline geri alabilir.
  • "Butterfly Dagger - Elma" "Cliff the Trap Remover" efekti gibi bir nedenden dolayı hasar adımında yok edilirse "Butterfly Dagger - Elma"nın elinize geri dönme efektini çalıştıramazsınız.


Guardian Kartları

Guardian Elma - Guardian Ceal - Guardian Grarl - Guardian Baou - Guardian Kay'est - Guardian Tryce

Butterfly Dagger - Elma - Shooting Star Bow - Ceal - Gravity Axe - Grarl - Wicked-Breaking Flamberge - Baou - Rod of Silence - Kay'est - Twin Swords of Flashing Light - Tryce

Fairy Guardian - Gate Guardian - Guardian Angel Joan - Guardian of the Throne Room - Guardian Sphinx - Guardian Statue - Lost Guardian - Metal Guardian - Skull Guardian - Goyo Guardian

Destek Kartları

Arsenal Summoner

Kazejin - Novox's Prayer - Sanga of the Thunder - Suijin