Yu-Gi-Oh! Türkçe Kart Arşivi
Yu-Gi-Oh! Türkçe Kart Arşivi
Oturum aç

Senkron & Tuner

Yu-Gi-Oh! Türkçe Kart Arşivi sitesinden
(Tuner sayfasından yönlendirildi)

Senkron

Starter Deck 2008'de duyurulmuş olan ve ilk duyurulduğu zaman büyük tartışmalara neden olan yeni bir kart türü Senkron. Aynen Birleşim gibi, Ayin gibi yeni bir canavar kartı türü. Kar beyazı dış çerçeveye sahip olan ve Senkron çağrısı adı verilen bir özel çağırma şekliyle sahaya çağırılabilen bu tür belirttiğimiz gibi Starter Deck 2008'de duyurulmuş ve ortaya çıkmış, yeni Booster'larla güçlendirilmektedirler.

Karakteristik Özellikleri

- Senkron canavarların kart kısımlarının dış çerçeveleri kar beyazı rengidir (Aynen Ayin - Mavi, Birleşim - Mor gibi).

- Eski adı Birleşim Destesi şimdiki adı ise Ek Deste olan kısımda dururlar. Adın değiştirilmesinin nedeni Senkronların gelişi olmuştur.

Ek Bilgiler

- Senkron çağrısı bir özel çağrı çeşididir.

- Sahanızda Macro Cosmos, Dimension Fissure gibi kartlar bulunduğu zaman Senkron çağrısı yapabilirsiniz. Ancak canavarlar mezarlık yerine oyundan çıkarılacaklardır.

- Senkron çağrısı için kullanacağınız Tuner olmayan canavarlar Token olabilir, yani Senkron çağrısı için Token yani gösterge feda edebilirsiniz.

- Senkron çağrısı zincir reaksiyonu başlatmaz.

Senkron çağrısı

Senkronlar, Senkron çağrısı adı verilen bir sistemle, oldukça kolay bir biçimde sahaya çağırılbilmektedirler. Eskiden Birleşim Destesi adını taşıyan ve şimdi Ek Deste ismine sahip olan birleşim ve Senkron canavaları içinde bulunduran destede bulunuyor Senkronlar. Senkron çağrısı, Senkron canavarların sahaya çağırılmaları için şu an tek yoldur ve şu şekildedir;

Ana Aşamanız sırasında, sahanızdan, Ek Deste'nizde bulunan ve sahaya çağıracağınız Senkron canavarın seviyesine eşit olacak 1 Tuner ve 1 veya daha fazla Tuner olmayan canavarı mezarlığa göndererek çağıracağınız canavarı seçip sahanıza özel olarak, açık saldırı yada açık savunma konumunda çağırın.

Bir Senkron, Stardust Dragon.

Tuner

Tunerler, Senkron'lar gibi Starter Deck 2008'le duyurulmuş olan ve Senkron'ları Ek Deste'den sahaya çağırmamız için gerekli olan anahtar kartlar ve en yeni efekt canavarı türüdür.

Şu an tek bilinen özellikleri Senkron'ları sahaya çağırmaktır, bunun haricinde yine kendilerine has efektleri mevcuttur.Karakteristik olarak tek farkları Effect yazan kısımda Tuner yazmasıdır, aynen diğer efekt canavarı türlerinde olduğu gibi(Spirit, Toon, Gemini).

Bir Tuner, Nitro Synchron.